خدمات مالی

[vc_row css=”.vc_custom_1598563978241{padding-top: 70px !important;padding-bottom: 70px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

ارزش گذاری شرکت ها

آیکو با استفاده از آخرین روش های علمی و پیشرفته ترین مدل های مالی، جامع ترین گزارش های ارزش گذاری را با توجه به ماهیت فعالیت شرکت ها، تحلیل صنعت و سایر عوامل تأثیرگذار بر ارزش شرکت، مطابق با استانداردهای بین المللی تهیه می نماید.
آیکو علاوه بر تهیه گزارش های جامع ارزش گذاری، در تلاش است نسبت به ارتقا سطح دانش و آگاهی فعالان بازار درخصوص آخرین روش ها و رویکردهای جدید و کاربردی مختلف ارزش گذاری از طریق برگزاری دوره-های آموزشی، انتشار کتاب ها و مقالات، گامی مؤثر بردارد. در این راستا آیکو اقدام به طراحی اولین نرم افزار ارزشگذاری شرکت ها در ایران نموده است (برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش راه کارهای مالی و نرم افزار سیگما مراجعه نمایید).

ارزیابی مالی و اقتصادی پروژه ها

شرکت ارزش پرداز آریان در راستای تسریع و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و ارائه اطلاعات تحلیلی و آینده نگر از طرح های سرمایه ای کشور، خدمات ارزیابی پروژه ها را با استفاده از تکنیک های نوین ارزیابی پروژه ارائه می نماید. در تحلیل های ارائه شده توسط آیکو کلیه استانداردهای حسابداری و قوانین مالیاتی ایران رعایت می گردد. در جهت اطمینان دهی به مشتریان، شرکت به عضویت کانون مشاوران اعتباری و بانکی درآمده و گزارشات تولیدی شرکت مورد تایید بانک ها و سایر مراجع ذیصلاح می باشد.

سبدگردانی

ارائه خدمات حرفه ای در زمینه مدیریت پرتفولیو یکی از حوزه های اصلی فعالیت آیکو می باشد؛ بدین منظور
شرکت مجوز سبدگردانی را از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران دریافت نموده است. خدمات پرتفولیو شرکت شامل، مجموعه ای از راه حل ها، نرم افزارها، استراتژی های معاملاتی و معرفی طیفی گسترده از فرصت های سرمایه گذاری است که مدیریت بهینه پرتفولیوی مشتریان را با توجه به سطح ریسک پذیری آنان امکان پذیر می سازد.

عرضه و پذیرش

آیکو آمادگی ارائه خدمات پذیرش در بورس های داخلی و خارجی و عرضه انواع اوراق بهادار را با توجه به ضوابط و دستورالعمل های سازمان بورس و اوراق بهادار دارد. خدمات عرضه و پذیرش شرکت شامل؛ تهیه طرح کسب و کار، تهیه گزارش افزایش سرمایه، تهیه اساسنامه، تکمیل فرم های مربوط به بیانیه و تقاضای ثبت، اعلامیه پذیره نویسی و ارزش گذاری اوراق بهادار می باشد. علاوه بر این شرکت به تناسب شرایط عمومی بازار، خدمات بازاریابی، عرضه اوراق بهادار و ارزش گذاری را با توجه به ویژگی های متقاضی و مدل های متناسب و رایج علمی ارائه می نماید.

دوره های آموزشی و همایش های تخصصی

آیـکو بعنوان شرکت پیشرو در حوزه سیستم های ریسک بانکی و نرم افزارهای مهندسی مالی (قیمت گذاری مشتقه ها)، اولین همایش مدیریت ریسک و مهندسی مالی با همکاری دانشگاه تهران در سال ۹۳ برگزار نموده است.

این همایش هر ساله توسط آیکو با همکاری موسسات آموزشی معتبر داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

داده های پردازش شده

با توجه به اهمیت اطلاعات مالی و اقتصادی در انجام تحلیل ها و مدل سازی های مالی، شرکت آیکو اولین و بزرگترین بانک جامع اطلاعات مالی – اقتصادی کشور را ایجاد نموده است. مدیریت مناسب داده ها و استفاده از روش های علمی و قابل اتکا در تبدیل داده های مالی به اطلاعات موردنیاز تحلیل های مالی از ویژگی های بارز بانک جامع اطلاعاتی تهیه شده شرکت می باشد. بانک جامع اطلاعات مالی- اقتصادی؛ موسسات مالی، بنگاه-های تجاری، محققین و معامله گران را قادر می سازد با دسترسی به آخرین و به روزترین داده ها و اطلاعات، تصمیمات مالی و سرمایه گذاری خود را به نحو بهینه اتخاذ نمایند. بانک جامع اطلاعاتی تهیه شده، علاوه بر فراهم کردن اطلاعات برای استفاده کنندگان یاد شده، قابلیت پشتیبانی نرم افزارهای شرکت از قبیل؛ مدیریت پرتفولیو، ارزش گذاری شرکت، ارزیابی پروژه، قیمت گذاری مشتقه ها و مدیریت ریسک را نیز دارد.

. از دیگر محصولات قابل توجه شرکت در این حوزه، تولید گزارش های اختصاصی تحلیل صنعت، ارائه انواع اطلاعات مالی برای انجام پژوهش ها و مطالعات دانشگاهی و تحلیل روندهای آتی بازارهای مالی کشور می باشد.

بخشی از داده ها و اطلاعات پردازش شده در بانک جامع اطلاعات مالی – اقتصادی به شرح ذیل می باشد :

  • صورت های مالی تمامی شرکت های بورسی از سال ۸۰ تاکنون (شامل ریز فروش و بهای تمام شده)
  • اطلاعات معاملاتی روزانه و تاریخی شرکت های بورسی
  • شاخص های مختلف بورس اوراق بهادار تهران و سایر بورس های معتبر جهان
  • نسبت های مالی کلیه شرکت های بورسی
  • متوسط نسبت های مالی صنایع
  • هزینه سرمایه صنایع مختلف
  • اطلاعات کلان اقتصادی، شامل؛ نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی، نرخ ارز، نرخ های بهره، جمعیت، نقدینگی و ….

اصلاح ساختار مالی

آیکو در حوزه اصلاح ساختار مالی، اصلاح گردش فعالیت های مالی، ساز و کارهای ایجاد و ادغام نهادهای مالی، بهبود، افزایش و طراحی فرآیندهای داخلی، تدوین برنامه استراتژیک ، تشکیل و اصلاح ساختار هلدینگ ها و خدمات مشاوره ای بومی سازی شده ای را ارائه می نماید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]