سرمایه گذاری در سهام به صورت اختصاصی

برای مشتریان با انتظار کسب بازدهی بالا
دارای مجوز رسمی

دارای مجوز رسمی

• مجوز سبدگردانی به شماره 87686/122 از سازمان بورس اوراق بهادار از سال 1392
آیکو متخصص سرمایه گذاری

آیکو متخصص سرمایه گذاری

• نیروی انسانی کاملا متخصص با دانش روز دنیا
• سهامداری بزرگترین و معتبرترین شرکت های سرمایه گذاری کشور
• هیات مدیره ای کاملا تخصصی و با تجربه در حوزه بازار سرمایه و صنعت بانکداری
پشتیبانی

پشتیبانی

• پشتیبانی فعال برای مشتریان سبدگردانی
• ارائه گزارشات متنوع سرمایه گزاری
پنل معاملات آنلاین

پنل معاملات آنلاین

• پنل معاملاتی امن و کاربر پسند برای رصد معاملات توسط مشتری

مزایای سبدگردانی

عدم نیاز به اطلاعات لازم و کافی سرمایه گذاری در بورس
در سبدگردانی اختصاصی، کارمزد سبدگردان ارتباط مستقیم با سودآوری سبد دارد یعنی در صورتی که سود شما در سبدگردانی افزایش یابد میزان کارمزد پرداختی شما هم افزایش خواهد یافت. البته توجه داشته باشید در صورتی که سود حاصل شده سالیانه از سرمایه‌گذاری در سبد کمتر از سود بانکی باشد، شرکت سبدگردان کارمزد متغیر را از سرمایه گذار دریافت نخواهد کرد.
سرمایه‌گذاری برای افرادی که زمان کافی ندارند
با سرمایه‌گذاری در سبدگردانی اختصاصی دیگر نیازی به پیگیری مکرر بازار نیست و میتوانید زمان خود را صرف کارهای دیگر نمایید. افراد زیادی هستند که در تایم انجام معاملات مشغول به انجام کارهای دیگر هستند و زمان کافی هم رای تحلیل سهام های مختلف ندارند برای این افراد سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بهترین گزینه می باشد.
با پذیرش ریسک کمتر، مدیریت سرمایه بهتری را تجربه می‌کنید
شکیل سبد پرتفوی مناسب، از مهارت‌هایی می باشد که اکثریت فعالان بازار سرمایه آن را به درستی نمیتوانند تشکیل دهند. افرادی که مدیریت سرمایه سرمایه گذاران در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی اختصاصی را برعهده می‌گیرند، باید واجد شرایط بودن آنها ثابت شود تا بتوانند اقدام به فعالیت کنند. افراد با سپردن سرمایه خود به صندوق های سرمایه گذاری یا سبدگردانی اختصاصی، در واقع پول خود را به افراد متخصص برای تشکیل سبد می سپارند تا با سرمایه‌گذاری بهینه و مناسب، ریسک سرمایه‌گذاریشان را کاهش دهند.
پتانسیل کسب سود معقول
در سبدگردانی اختصاصی، کارمزد سبدگردان ارتباط مستقیم با سودآوری سبد دارد یعنی در صورتی که سود شما در سبدگردانی افزایش یابد میزان کارمزد پرداختی شما هم افزایش خواهد یافت. البته توجه داشته باشید در صورتی که سود حاصل شده سالیانه از سرمایه‌گذاری در سبد کمتر از سود بانکی باشد، شرکت سبدگردان کارمزد متغیر را از سرمایه گذار دریافت نخواهد کرد.
 
 
 

نکات مهم درسبد گردانی

 • با توجه به اینکه دارا بودن کد بورسی و کد رهگیری 10رقمی در سامانه سجام الزامی است، لذا متقاضی باید پیش از درخواست سبدگردانی برای تسهیل فرآیند در سامانه سجام ثبت نام نماید.
 • هر سبد مختص یک مشتری (حقیقی/حقوقی) می ­باشد.
 • حداقل مبلغ واریزی برای شروع به همکاری سبد یک میلیارد تومان می ­باشد.
 • انعقاد قرارداد سبدگردانی هم به­ صورت نقدی و هم به­ صورت انتقال سهام امکان ­پذیر است، لذا متقاضی باید به این نکته توجه نماید که بعد از اعلام پرتفولیوی خود و ارسال آن به سپرده­ گذاری مرکزی امکان انجام معامله تا زمان اعلام کد سبدگردانی (prx) وجود ندارد.
 • مدت زمان قرارداد سبد­گردان سالیانه می­ باشد.
 • تا سقف بازدهی 20 درصد، متقاضی معاف از پرداخت کارمزد متغیر می­ باشد.
 • امکان کاهش و یا افزایش سرمایه در طول مدت قرارداد وجود دارد.
 • برای کسب اطلاع از بازدهی سال­ های قبل متقاضیان می ­توانند به سایت سبدگردان آیکو به آدرس http://aaicco-pri.com/ مراجعه نمایند.
 • بازه زمانی مورد نیاز برای صدور کد سبدگردانی (prx) و احراز هویت در کارگزاری مورد تایید این شرکت به­ طور متوسط در حدود 3 تا 7روز کاری می­ باشد، هم­چنین توجه به این نکته ضروری است که واریز وجه به­ حساب سبدگردان باید در تاریخ عقد قرارداد انجام پذیرد.

فرآیند سبدگردانی در شرکت مشاور سرمایه ­گذاری ارزش پرداز آریان (آیکو)

 • مذاکره اولیه با مشتری

  توضیح مفاد قرارداد و آگاه­ سازی ایشان با فرآیند سبدگردانی
 • ارسال پیش ­نویس قرارداد برای متقاضی به همراه توضیحات کامل

  مدارک شناسایی شخص حقیقی: اسکن رنگی کارت ملی، اسکن رنگی شناسنامه در صورت داشتن توضیحات همه صفحات، آدرس محل سکونت و کدپستی، تلفن،کد بورسی، شماره حساب، کد شعبه، شهرمحل شعبه، نام بانک، نوع حساب. مدارک شناسایی شخص حقوقی: اسکن رنگی اساسنامه شرکت، اسکن رنگی اظهارنامه شرکت، روزنامه تغییرات، اسکن رنگی کارت ملی و شناسنامه اعضا هیات مدیره، صفحات، آدرس و کدپستی، تلفن، کد بورسی، شماره حساب، کد شعبه، شهرمحل شعبه، نام بانک، نوع حساب، کد بورسی شرکت.
 • ارسال قرارداد نهایی توسط آیکو پس از مطالعه و تایید نهایی متقاضی

  پس از واریز پول توسط متقاضی به شماره حساب شرکت مشاور سرمایه­ گذاری ارزش پرداز آریان (1-10260208-110-375) نزد بانک پاسارگاد، 5 نسخه قرارداد چاپ شده در سربرگ به ­همراه فرم ارزیابی ریسک برای متقاضی ارسال می­ شود. تاریخ شروع قرارداد از تاریخ واریز وجه مشتری می ­باشد.
 • عودت فرم ارزیابی ریسک پس از تکمیل، به همراه 5 نسخه قرارداد به شرکت آیکو

  تشخیص ریسک پذیر/گریز بودن مشتری توسط کارشناس پذیرش به­ واسطه فرم ارزیابی ریسک.
 • تکمیل فرم سپرده­ گذاری مرکزی

  تکمیل 2 نسخه فرم درخواستی سپرده­ گذاری مرکزی به­ همراه ضمایم ذکر شده در فرم مربوطه
 • درخواست ایجاد کد سبدگردان (prx)

  ارسال مدارک فوق به سپرده­ گذاری مرکزی برای درخواست ایجاد کد سبدگردان (prx)
 • دریافت کد سبدگردانی (prx) از سپرده­ گذاری مرکزی

  درصورت کامل بودن مدارک ارسالی طی 3 الی 4 روز کاری کد سبدگردانی (prx) توسط سپرده­ گذاری مرکزی برای شرکت اتوماسیون می­ شود.
 • تعریف مشتری در سامانه

  ورود اطلاعات متقاضی به سامانه سبدگردان رایان­ هم ­افزا پس از دریافت کد سبدگردانی (prx)
 • ارسال نامه به مدیریت فن­آوری بورس

  ارسال نامه به مدیریت فن­آوری بورس برای معرفی کد (prx) و انجام هماهنگی­ های لازم برای تهیه فایل معاملاتی (dbs)
 • تعریف مشتری در کارگزاری

  انجام هماهنگی­ های لازم با کارگزاری مورد تایید برای تعریف مشتری شدن متقاضی در کارگزاری مربوطه (شامل: تکمیل فرم احراز هویت کارگزاری و ارسال مدارک هویتی مورد نیاز به­ همراه تصویر از قرارداد سبدگردانی)
 • ارسال نام کاربری و رمزعبور برای مشتری

  ارسال نام کاربری و رمزعبور در سامانه http://aaicco-pri.com برای مشتریان جهت اطلاع از وضعیت پرتفولیو ایشان.
 • شروع معاملات برای مشتری

 

سوالات متداول

آیا می‌توانید مثالی از نحوه دریافت کارمزد سبدگردانی بزنید؟
مثال اول: سبدگردانی با یک میلیارد سرمایه: به عنوان مثال، شما با سرمایه یک میلیارد تومانی با سبد گردان قرارداد می‌بندید. پس از یک سال، در بازار بورس ۵۰% سود می‌کنید و پول شما به ۱٫۵ میلیارد می‌رسد. سبد گردان ۲۰% اولیه سود (از ۵۰% سود یکساله) را کنار می‌گذارد. ۳۰% از سود باقی می‌ماند و از این مقدار ۲۰% از ۳۰% را به عنوان حق الزحمه بر می‌دارد. اینگونه که ۲۰% ضرب در ۳۰% مساوی می‌شود با ۶% از سود شما در این مدت. یعنی در نهایت شما ۶% از آن ۵۰% سود را به عنوان حق‌الزحمه به سبد گردان خود می‌دهید.
مثال دوم: شما ۱ میلیار پول دارید و به دلیل شرایط نه چندان مطلوب بازار بورس، سبد گردان شما برای یک سال ۱۵% سود می‌کند. چون سود شما کمتر از ۲۰% است در نتیجه سبد گردانی هیچ مبلغی را به عنوان سود از شما نخواهد گرفت.
آیا تضمینی برای سبد گردانی وجود دارد؟
سازمان بورس نه به ما بلکه به هیچ شرکت سبد گردانی و شخصی اجازه تضمین سود نمی‌دهد. انجام این کار، کاملا غیر قانونی است. البته در مواردی خاص مثل صندوق‌هایی که تضمین سود می‌کنند (مقاله صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کنید) امکان این کار وجود دارد. ولی سود آنها در محدوده سود بانکی است. فردی که تمایل به سبد گردانی دارد باید با علم به عملکرد خوب سبدگردان، شناخت او و همچنین قبول وضعیت و شرایط بازار بورس اقدام کند.
آیا سبد گردان در زیان سهیم است؟
پاسخ منفی است. زیرا این مورد نیز از سوی سازمان بورس مجوز ندارد. فرض بر این است که فرد با درک ریسک‌های بازار بورس، سبدگردان مناسب خود را انتخاب می‌کند.