صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت اندیشه فردا

۲۷/۳۹%
(منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۰)

مزایای صندوق درآمد ثابت

قبل از اقدام به سرمایه گذاری بهتر است مزایا و معایب صندوق های سرمایه گذاری را به دقت بررسی کنید. برخی از مزایای صندوق درآمد ثابت که به عنوان کم ریسک ترین سرمایه گذاری در بورس شناخته می شود، عبارت است از:

قابلیت نقد شوندگی بالا

بازدهی بیشتر نسبت به بانک ها

سود دریافتی معاف از مالیات

سود تضمین شده مشخص

معرفی صندوق درآمد ثابت اندیشه فردا

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک اندیشه فردا که صندوقی با اندازه بزرگ محسوب می‌شود، به شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۹۶۵۳۰ در تاریخ ۲۳/۰۵/۱۳۹۲ تحت شماره ۱۱۱۶۸ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده و شروع به فعاليت نموده است. بر اساس مصوبه مجمع صندوق مورخ ۱۵/۰۶/۱۳۹۶ و تاییدیه مورخ ۱۷/۱۱/۱۳۹۶ سازمان بورس اوراق بهادار مطابق مصوبه مجمع این صندوق از ” تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت ” به ” در اوراق بهادار با درآمد ثابت” تغییر یافت.

هدف از تشکیل این صندوق، جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت این سبد است. با توجه به پذیرش ریسک مورد قبول، تلاش مي‌شود بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایه‌گذاران گردد.

براي نيل به اين هدف، صندوق سرمایه گذاری مشترک اندیشه فردا بانک پاسارگادبه سرمایه گذاری در سپرده‌های بانکی، گواهي‌هاي سپرده بانكي ، اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق رهنی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت که مجوز انتشار آنها توسط دولت یا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا سازمان بورس و اوراق بهادار صادر گردیده است و همچنین سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس و صندوق های سرمایه گذاری مبادرت می ورزد.

فرآیند سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت

قسمت صدور و ابطال

نحوه صدور
واحد سرمایه گذاری

با استفاده از درگاه الکترونیکی (بانک پارسیان و پاسارگاد) پس از ورود به وبسایت صندوق سرمایه گذاری اندیشه فردا و ورود به بخش صدور، مبلغ دلخواه را از طریق درگاه به حساب صندوق واریز نموده و بعد از ۱ روز کاری می توانید تعداد واحدی که صدور زده اید در صفحه کاربری خود مشاهده نمایید. این روش ۱ روز کاری زمان می برد تا مبلغ واریزی شما به حساب صندوق واریز شود (حداکثر مبلغ واریزی از طریق درگاه ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد).

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

واریز از طریق ساتنا و پایا به شماره حساب بانک دی (شعبه کوی نصر) صندوق اندیشه فردا در این روش از طریق شماره حساب و شماره شبا اعلامی در سایت اندیشه فردا مبلغ مورد نظر را از طریق سامانه پایا یا ساتنا به حساب صندوق واریز کرده و در همان روز به حساب کاربری شما نشسته و می توانید با بارگذاری فیش واریزی صدور خود را در همان روز انجام دهید.(مبلغ واریز شده از طریق سامانه ساتنا و پایا میبایست تا قبل از ساعت ۱۲ به حساب صندوق اندیشه فردا واریز شود.

 

نحوه ابطال واحد سرمایه گذاری

برای ابطال کردن واحدهای خریداری شده در صندوق اندیشه فردا می توانید در پروفایل خود به قسمت ابطال مراجع کرده و بعد از زدن گزینه ابطال تعداد واحدهایی را که قصد دارید ابطال نمایید را مشخص نموده و سپس با وارد نمودن کد امنیتی گزینه ثبت را انتخاب نمایید، سپس به تلفن همراه شما پیامکی ارسال می شود که با وارد نمودن آن و تایید ابطال، این عملیات با موفقیت صورت می پذیرد و بعد از ۲ روز کاری پول به حساب شما واریز می گردد.

نحوه تقسیم سود در صندوق اندیشه فردا

نحوه پرداخت سود در صندوق اندیشه فردا به صورت ماهانه می ­باشد و در آخرین روز ماه محاسبات آن صورت می­گیرد و ۲ روزکاری بعدار پایان ماه پول به حساب سرمایه گذاران واریز می­ گردد پنج شنبه و جمعه و ایام تعطیل رسمی کشور جزء روزهای کاری به حساب نمی­ آیند.

نرخ پیش بینی شده سود

نرخ پیش ­بینی شده سود در صندوق اندیشه فردا ۱۸% می ­باشد لازم به ذکر است که پیش ­بینی با تضمین سود متفاوت است. و صندوق اندیشه فردا مانند سایر صندوق ها به هیچ وجه سود را تضمین نمی­ کند.

سوالات متداول

الف)مراجعه به وبسایت صندوق و ثبت نام در سایت
ب)در صورت داشتن کد سجام، نیازی به احراز هویت و تماس با صندوق نمی باشد و حساب کاربری به صورت اتوماتیک فعال می شود در غیر اینصورت مراجعه به دفاتر پیشخوان در سراسر کشور و احراز هویت سجام و صندوق.

طبق تبصره ۱ ماده ۷ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید ، درآمدهای صندوق های سرمایه گذاری معاف از مالیات می باشد.

به تاریخ ۳۰ام هر ماه محاسبه و دو روز کاری بعد از ۳۰ام هر ماه پرداخت می شود.