جستجو

پذیره‌نویسی واحدهای «صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ارزش پرداز آریان» با نماد تکپاد

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریان در راستای توسعه خدمات و محصولات سرمایه‌گذاری اقدام به تاسیس صندوق مشترک قابل معامله (ETF) ارزش پرداز آریان نموده است. پذیره نویسی این صندوق  در نماد «تکپاد» از روز شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شده و به مدت سه روز کاری ادامه می­یابد. این صندوق از نوع سرمایه گذاری در سهام می‌باشد و عمده منابع آن صرف خرید سهام و حق تقدم شرکت‌ها خواهد شد. هدف از تاسیس این صندوق کسب بازدهی متناسب با ریسک در سهام با هدف حداکثر نمودن انتفاع سرمایه‌گذاران می‌باشد. در راستای این هدف بهره گیری از تیم متخصص و استفاده از ظرفیت‌های جدید بازار سرمایه و ابزارهای جدید مانند اختیار معاملات در دستور کار قرار دارد. همچنین تلاش می‌شود از مدل‌های روز سرمایه‌گذاری در مدیریت این صندوق بهره گرفته شود.

پذیره نویسی به صورت عرضه به قیمت اسمی ۱۰,۰۰۰ ریال می­باشد و محدودیتی از جهت میزان و تعداد خرید برای سرمایه­گذاران وجود ندارد. با توجه به سقف مجاز ۱۰۰ میلیون واحد برای این صندوق در مرحله اول، امکان تکمیل ظرفیت صندوق در ساعات اولیه عرضه وجود خواهد داشت. سرمایه­گذاران می‌توانند جهت سرمایه‌گذاری در واحدهای این صندوق از طریق شبکه کارگزاری‌های فعال در بورس اقدام نمایند. لازم به توضیح است خرید واحدهای این صندوق فاقد کارمزد معاملات می­باشد.

ارکان این صندوق به شرح ذیل می­باشد:

مدیرصندوق: مشاور سرمایه‌گذاری ارزش‌ پرداز آریان

متولی: موسسه حسابرسی و خدمات مالی ایران مشهود

حسابرس: موسسه حسابرسی رازدار

 

مزیت‌های صندوق

با توسعه بازارهای مالی و پیچیده تر شدن روز افزون محیط سرمایه‌گذاری، لازمه حضور و موفقیت در این بازارها بهره گیری از دانش نوین و استفاده از دانش تحلیلی کافی است. با توجه به زمان بر بودن و هزینه بالا کسب داده‌های تحلیلی و دانش لازم در این حوزه، سرمایه­گذاری غیرمستقیم در قالب صندوق­های سرمایه­گذاری به یکی از ابزارهای جذاب برای حضور آحاد جامعه در بازار سرمایه تبدیل شده است. این صندوق‌ها با بهره‌مندی از دانش و تجربه کافی این امکان را فراهم می­آورند که سرمایه­گذاران با هزینه کمتری بتوانند به صورت حرفه­ای در بازار سهام حضور داشته باشند. از جمله مزایای این صندوق‌ها عبارت است از:

  • صرفه جویی در مقیاس و کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری در قیاس با دارایی تحت مدیریت
  • امکان بهره‌مندی از تیم حرفه‌ای
  • نقدشوندگی بالا به واسطه حضور مستمر بازارگردان در تابلو معاملاتی
  • نظارت مستمر و چند لایه بر صندوق‌ها جهت اطمینان نسبت به عملکرد درست آن‌ها
  • امکان مدیریت ریسک و بازده و ایجاد تعادل بین این دو عامل مهم سرمایه‌گذاری

 

صندوق «تکپاد» به عنوان بازیگر جدید این عرصه به پشتوانه سابقه طولانی شرکت ارزش پرداز آریان و حضور تیم متخصص در این حوزه تلاش خواهد داشت، با رویکردی بلندمدت، با بهره­گیری از ابزارهای تحلیلی مبتنی بر نیروی انسانی و فناوری اطلاعات، زمینه ساز ایجاد تجربه خوشایند سرمایه­گذاری برای همراهان خود باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بابت شرایط پذیره نویسی، راه‌های ارتباطی شرکت آماده پاسخگویی به شما همراهان محترم خواهد بود.

۸۸۲۳۱۴۰۰، ۸۸۲۳۱۴۰۱ و ۸۸۲۳۱۴۰۳ (داخلی ۴۰۳)

 

صندوق‌ سهامی چیست؟

یکی از پربازده‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بورس، صندوق‌ سهامی است. بخش عمده دارایی این نوع صندوق‌ها‌ در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود، به همین دلیل صندوق‌های سهامی معمولا با بازدهی بالاتر و به تبع آن ریسک بیشتری برای فعالان بازار سرمایه همراه هستند. نکته مهم درباره ریسک صندوق های سهامی این است که به دلیل مدیریت حرفه‌ای و وجود تیمی از تحلیگران با تجربه، ریسک خرید و فروش سهام در این صندوق‌ها بهتر از انجام معاملات به صورت مستقیم کنترل و مدیریت می‌شود. به دلیل همین مدیریت حرفه‌ای، صندوق‌های سهامی معمولا بازدهی بهتری هم از بازدهی بورس دارند و با سودآوری بیشتری برای سرمایه‌گذاران خود همراه هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *